|  05/08/2021 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
جستجو
Menu
آموزش نوجوانان
چگونه درخت بکاریم؟
چگونه درخت بکاریم؟ کودکان می توانند در روز درختکاری همراه بزرگترها درخت بکارند. هر ساله در نیمه اسفند ماه جشن درختکاری برگزار می شود و کودکان می توانند همراه والدین یا مربیان مدارس با کاشت ... (ادامه مطلب)
گلسنگ
گلسنگ ها گیاهانی هستند که ریشه، برگ یا گل ندارند. اگر چه برگ یا گل ندارند ولی با رنگ خاکستری روشن یا سفیدی که دارند می توانند هنگامی که خیس و مرطوب هستند به سبز روشن تغییر رنگ داده و ظاهر کاملاً جال... (ادامه مطلب)
گیاهان در قرآن
« و در زمين هر نوع گياهی را در تعادل و توازنی آفريديم». (ادامه مطلب)
 عمر گیاهان
عمر گیاهان چگونه است؟ عمر گیاهان مختلف متفاوت است، مانند اینکه برخی از درختان 100 سال عمر می کنند. برخی از گیاهان مانند نوعی کاج ( Sequoia tree ) عمری حدود 5000 سال دارند. اما جال... (ادامه مطلب)
گلهای بهاری
بچه های عزیز هر فصلی گل های مخصوص به خودش را دارد اما گل های بهاری کمی متفاوت تر از فصل های دیگر هستند. بهار فصل رویش گیاهان است و گل های زیبای زیادی در این فصل سر از خاک بیرون می آورند. (ادامه مطلب)
جنگل و انواع آن
جنگل  چيست؟ جنگل گستره ي وسيعي پوشيده از درخت است که در آن گياهان بسيار کوچک نيز از جمله انواع گل ها و بوته ها مي رويند. تقريبا يک سوم مساحت کره زمين از جنگل پوشيده شده است. اگر دشت و مزرعه ... (ادامه مطلب)
درختان و بوته ها در اقلیم معتدل و گرمسیری
اقليم معتدل اصطلاح بوته به گياهان چوبي اي اطلاق مي گردد که تنه مشخصي ندارند، اما جوانه هاي متعددي دارند که از قاعده ي گياه به سوي بالا رشد مي کنند. بوته هاي اقليم معتدل عبارتند از زالزالک، ... (ادامه مطلب)
گیاهان گلدار یا نهان دانگان
گياهان گلدار يا نهان دانگان بيش از 80 درصد از کل گياهان سبز زنده - حدود 255000 گونه - را تشکيل مي دهند. آنها گروه غالب گياهان خاکزي در جهان امروز هستند که عبارتند از : بيشتر درختان، تمام گندميا... (ادامه مطلب)
گیاهانی که میوه مخروطی دارند
در درختاني که ميوه مخروطي دارند ، مثل تمام گياهان گلدار به 2 شکل يعني 1- دانه گرده 2- دانه و يا بذر توليد مثل ميکنند. دانه هاي گرده: ياخته هايي از جنس نر هستند که بسيار ريزند و در پوشش حفاظتي و م... (ادامه مطلب)
گیاهان ابتدایی
پست ترين گياهاني هستند که از يک ياخته تشکيل شده اند، که اين ياخته يک پوشش نازک و شبيه به پوست دارد و در درونش مواد و مخلوط مرکبي است. يکي از اين مواد سبزينه (کلروفيل) است: رنگدانه اي سبز که انرژي خ... (ادامه مطلب)

 نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir