|  05/05/2016 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
جستجو
Menu

بوستان پردیسان
 آدرس: بزرگراه شیخ فضل الله نوری، امتداد اتوبان همت


مکان:
منطقۀ 2 ناحیۀ 7

سال تاسیس:
1353

نوع بوستان:
شهری

مساحت:
2750000مترمربع

 تلفن:
88279603


پیشینه:

ایده اولیه احداث پردیسان به عنوان یک مجموعه علمی، آموزشی، پژوهشی و تفرجگاهی از اوایل دهه 50 در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت و پس از انجام مطالعات اولیه فراهم نمودن مقدمات تهیه زمین عملاً اقدامات جدی در جهت اجرای طرح به عمل نیامد و با توجه به وقوع جنگ تحمیلی و تنگناهای اقتصادی و شرایط خاص کشور تا سال 1365 فعالیتهای صورت پذیرفته  بیشتر به منظور تثبیت محدوده طرح بود.

اطلاعات توصیفی

نوع طراحی: به صورت بوستان جنگلی می باشد.

پوشش گیاهی: فضای سبز این بوستان با الویت بازسازی بیومها و چشم اندازهای طبیعی ایران و جهان به منظور آشنایی اقشار مختلف جامعه با تنوع گیاهی اقلیمهای مختلف داخلی و خارجی و روابط اکولوژیک بین عناصر سازنده زیست بومها طراحی و در حال اجرا می باشد.

امکانات بوستان: دارای حیات وحش: الف: حیات وحش طبیعی که این بخش شامل جانوران بومی (پرندگان و خزندگان) می باشد. ب: حیات وحش در حال اسارت که این بخش شامل سه گروه گوشتخوران، علفخوران و پرندگان می باشد.

مرکز تحقیقات زیست محیطی: این مرکز با داشتن بخشهای متعدد، تحقیقات قابل توجهی را در زمینه جانور شناسی، گیاه شناسی، بیولوژیک حیات وحش، رفتار شناسی حیات وحش ارائه می دهد و همچنین دارای آزمایشگاههای مجهز می باشد.

دارای موزه ملی آب و موزه تاریخی طبیعی (در 4 حوزه نمایشگاهی، تحقیقاتی، آموزشی و خدماتی) می باشد.

کارگاه تاکسیدرمی (مرتب کردن پوست حیوانات)، سالن همایش و اجتماعات، سالن نمایش فیلم، بوفه، پارکینگ و سرویس بهداشتی از دیگر امکانات این بوستان است.


تعداد مشاهده: 7604
1391/7/8
print
  نظرات