جستجو
Menu
image

عنوان: مجموعه چهار باغ اراضی عباس آباد، هدیه مقام معظم رهبری به مردم تهران

تاریخ انتشار: 1398/5/28

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 169

خلاصه مطلب:

شهردار تهران صبح دیروز در مراسم کلنگ زنی مجموعه «چهارباغ» در مصلی که با حضور اعضای شورای شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه تحویل مجموعه اراضی عباس آباد برای بهره‌برداری پروژه‌های طراحی شده در این مجموعه بدون حمایت رهبری امکان پذیر نبوده، گفت: مجموعه چهار باغ در حقیقت هدیه رهبری به مردم تهران است.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در مراسم کلنگ زنی چهار باغ تهران واقع در اراضی عباس آباد گفت: این باغی که امروز کلنگ‌زنی شد یک ویژگی مهم دارد و آن پیوستگی شمال و جنوب اراضی عباس آباد است که توسط این مجموعه محقق می‌شود.
وی افزود: از مجموع 520 هکتار اراضی عباس آباد که به شهرداری تهران تحویل داده شده است قطعا ساخت مجموعه چهار باغ موجب پیوستگی شمال و جنوب اراضی عباس آباد می‌شود. بی‌تردید این کار بدون حمایت مقام معظم رهبری امکان پذیر نبود و در حقیقت هدیه خوبی از طرف ایشان به مردم تهران داده شده است.
وی ادامه داد: قطعا این پروژه در حداقل زمان ممکن آماده خواهد شد و یکی از دستاوردهای مهم در قالب اجرای این پروژه اتصال آن به مصلای تهران خواهد بود که این کار از طریق احداث زیرگذر انجام خواهد شد.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مذاکراتی که با مجموعه مصلای تهران شده است، گفت: یک ایستگاه مترو در پروژه چهارباغ ساخته خواهد شد تا مردم دسترسی راحت تری به این مجموعه داشته باشند. در این جا جاذبه‌هایی نیز ایجاد خواهد شد تا حضور مردم  در این مجموعه تسهیل و به عنوان یک مقصد گردشگری قلمداد شود. 
وی تاکید کرد: مدیرعامل سازمان بوستان و فضاهای سبز شهر تهران قول داده است که فاز یک این مجموعه ظرف مدت یک سال ساخته شود. در این مجموعه براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری حداکثر میزان ساخت و ساز 5 درصد کل سطح محوطه خواهد بود.

 علی‌محمد مختاری:
در طراحی چهارباغ مصلی، اصالت معماری ایرانی-اسلامی حفظ شده است
شهرنوشت: رییس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در آیین افتتاح مجموعه پروژه‌های مدیریت شهری اراضی عباس‌آباد با اشاره به پروژه چهارباغ گفت: در طراحی چهارباغ اصالت معماری ایرانی-اسلامی حفظ شده است.
به گزارش شهرنوشت، علی محمد مختاری گفت: مجموعه چهارباغ مصلی که امروز کلنگ آن زده شد یکی از پروژه‌های کلان شهرداری در حوزه فضای سبز است که سعی کرده‌ایم در راستای سیاست توسعه فضای عمومی و نگاه ویژه شهردار تهران به توسعه فضای سبز این پروژه مهم را پیش ببریم.
وی افزود: در طراحی این پروژه تلاش شده اصالت معماری ایرانی-اسلامی حفظ شود و از اصول دینی و آیات قرآن کریم در باب امر به‌معروف و نهی‌ازمنکر و اصول اخلاقی و معرفتی بهره بگیریم.
مختاری ادامه داد: هریک از این باغ‌های مجموعه جلوه ای بدیع از معرفت و اخلاق است. ما پارک‌های موضوعی و موضعی زیادی در شهر تهران داریم و این باغ هم با توجه به اینکه در چارچوب مصلای تهران که مکانی مذهبی‌ست، افتتاح می‌ شود، سعی شده تا به موضوعات دینی و اسلامی بپردازد.
رییس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به نامگذاری این ۴باغ گفت: پروژه چهارباغ مصلی مشتمل بر باغ ۱۵ هکتاری ایمان، باغ ۱۰هکتاری آفرینش، باغ ۶ هکتاری دانش و باغ ۱۲هکتاری بهشت است.
مختاری به سوال یکی از خبرنگاران که از وی در مورد آب مصرفی فضای سبز شهر تهران پرسیده بود اشاره کرد و گفت: همین جا باید با اطمینان بگویم آب مصرفی فضای سبز شهر تهران صد درصد غیرشرب است. و شاید تنها شهری در ایران هستیم که تنها و تنها از آب غیرشرب برای فضای سبز استفاده می‌کند. همچنین بیش از ۵۵۰ مخزن ذخیره آب از نزولات آسمانی در شهر تهران داریم.


 

 

 
 


 
 

 


منبع : پرتال شهرداری تهران مورخ 1398/5/27
براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir