جستجو
Menu
image

عنوان: بوستان وثوق الدوله به زودی افتتاح می شود.

تاریخ انتشار: 1398/4/30

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 65

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه بوستان وثوق الدوله تملک و کارهای اجرایی آن آغاز شده است، گفت: در نیمه دوم سال جاری این بوستان آماده بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران در مراسم افتتاح بوستان پدر معروف به باغ عبقری در منطقه ۲ شهرداری تهران گفت: احداث بوستان عمومی در باغ عبقری در روز تولد حضرت علی (ع) آغاز شد و یکی از سلسله اقدامات ما برای احیای باغات تهران بوده است.

آقای مهندس مختاری ادامه داد: این راه با جدیت ادامه پیدا می کند زیرا می دانیم که جناب آقای حناچی از سالها قبل درخصوص حفظ باغات در تهران تذکراتی داده و دغدغه هایی داشته است.

وی افزود: نتیجه همگرایی شورا و شهرداری و اختصاص بودجه برای تملک باغات حرکتی فرخنده بوده است که این گام محکم برداشته شده است.

مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران گفت: لغو مصوبه برج باغ ها یکی از مهم ترین اقدامات شورای شهر تهران بود که با شجاعتی خاص این اقدام صورت گرفت.

مختاری خاطرنشان کرد: با درایت جناب آقای محسن هاشمی این مصوبه عملی شد و به این موضوع توجه شد که باغات سرمایه اصلی شهر تهران هستند و تملک آنها و تبدیلش به بوستان های عمومی به نفع مردم است.

وی افزود: در حال حاضر باغ وثوق الدوله به وسعت ۱۸ هزار متر مربع تملک شده و در نیمه دوم امسال به سرانجام رسیده و افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران گفت: ۵ باغ بزرگ تملک شده است و به زودی اقدامات آنها اجرایی شده و به دست مردم سپرده می شود تا از آن استفاده کنند.

مهندس مختاری ادامه داد: در مناطق کم برخوردار و دارای بافت فرسوده و هم چنین پر جمعیت به واسطه توصیه شهردار تهران توسعه فضای سبز در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بیش از ۲ هزار و 260 بوستان در تهران داریم که تلاش می کنیم تعداد آنها افزایش پیدا کند.


منبع: روابط عمومی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران مورخ 98/4/30

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir