جستجو
Menu
image

عنوان: "بوستان پدر" افتتاح شد.

تاریخ انتشار: 1398/4/30

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 320

خلاصه مطلب:

با حضور پیروز حناچی شهردار تهران پارک حشرات و بوستان پدر در محدوده منطقه ۲ به بهره برداری رسید.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و جمعی از اعضای شورای شهر تهران دو پارک حشرات و بوستان عبقری در محدوده منطقه 2 شهرداری تهران افتتاح شد. بر اساس اعلام مسئولان سازنده، پارک حشرات پنجمین تم پارک شهری (پارک موضوعی) تهران است. در این پارک کودکان با نحوه زندگی انواع حشرات و هم چنین کاربرد آنها در زندگی انسان آشنا می شوند.

علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه طی سال‌های اخیر حفظ، تملک و تبدیل باغات به بوستان‌های شهری از اولویت‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران بوده است، عنوان کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته تملک بیش از ٧٢ باغ و تبدیل آن به بوستان عمومی بوده، در همین راستا 4 قطعه باغ با دستور شهردار تهران به نام‌های باغ نظر در منطقه 10، باغ هورفر در منطقه 7، باغ عبقری در منطقه 2 و باغ وثوق الدوله در منطقه 14 در سال 97 تملک شد.

وی ادامه داد: همچنین در سال 98، 11 قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق 7، 8، 10 ،11، 12 و 17 که مناطق کم برخوردار هستند برای تملک شناسایی شده‌اند.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران درباره اقدامات اجرایی پیرامون بهره برداری از پروژه باغ عبقری گفت: در خصوص «بوستان پدر» (باغ عبقری) عملیات اجرایی در زادروز امیرالمومنین حضرت علی (ع) 29 اسفندماه سال 97 آغاز شد و براساس مصوبه کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران این مکان، بوستان پدر نام گرفت.

وی با بیان اینکه باغ عبقری یکی از باغ‌های منطقه 2 است که بیش از 11 هزار متر مربع وسعت دارد، اضافه کرد: عبقری در بلوار سعادت آباد واقع شده، البته این باغ پیش از این متعلق به بنیاد مستضعفان بود که جهت تبدیل به بوستان عمومی توسط شهرداری تهران خریداری گردید .

مختاری با بیان اینکه عملیات اجرایی تبدیل این باغ به بوستان پدر از بیست و نهم اسفند ماه سال 97 آغاز شد، گفت: بعد از سه ماه عملیات اجرایی و به دستور شهردار تهران بوستان پدر با یک طراحی معماری ایرانی - اسلامی به بهره ‌برداری رسید.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اضافه کرد: برای بهره برداری از این باغ علاوه بر نگهداری و تیمار درختان موجود در باغ، گونه‌های متناسب با سبک طراحی و شرایط اکولوژیک شهر تهران از جمله بلوط، افرا، چنار و انواع درختچه ها با توجه به شرایط اقلیمی کاشته شده است.

وی با اشاره به شیوه آبیاری فضای سبز بوستان پدر عنوان کرد: آبیاری فضای سبز این بوستان با سیستم تحت فشار و به شیوه بارانی انجام می‌شود، هم چنین آب آبیاری برای فضای سبز این بوستان از قنات موجود در باغ تامین می‌شود.

مختاری با اشاره به احداث محور آب و آبنما در طول محور اصلی بوستان عنوان کرد: این شیوه احداث از نقش‌های باغ ایرانی- اسلامی است. احداث زمین بازی کودکان و هم چنین جلوخان (فضای واسط بین شهر و باغ) از جمله موارد دیگری است که برای این بوستان در نظر گرفته شده و فضای باز برای تعاملات اجتماعی در ورودی این بوستان در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به در نظر گرفتن امکاناتی هم چون سرویس بهداشتی، نمازخانه و مخزن ذخیره آب در این بوستان تصریح کرد: هم چنین مبتنی بر دستور شهردار تهران برای مناسب سازی بوستان های شهر تهران برای ترددجانبازان، معلولان و نابینایان این ویژگی‌ها در این بوستان در نظر گرفته شده است.

به گفته مختاری؛ تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان نیز طی ٣ الی 4 ماه آینده انجام می‌شود.


منبع: روابط عمومی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران مورخ 98/4/30

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir