جستجو
Menu
image

عنوان: افزایش هزار و 250 هکتار به فضای سبز پایتخت تا پایان سال

تاریخ انتشار: 1397/12/19

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 127

خلاصه مطلب: شهرنوشت: صبح امروز با حضور مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، شهردار منطقه 16 و جمعی از ورزشکاران «درخت فرهنگ و هنر» در محوطه فرهنگسرای بهمن کاشته شد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در این مراسم با بیان اینکه درخت در فرهنگ و ادبیات ما جایگاه ویژه ای دارد، گفت: راه حل مقابله با آلودگی هوای تهران کاشت درخت است و ما باید دست در دست هم دهیم و هر چه بیشتر به توسعه فضای سبز کمک کنیم.
وی با بیان اینکه در شرایط ایده آل از نظر فضای سبز قرار نداریم، عنوان کرد: با وجود اینکه راه زیادی داریم تا به شرایط مناسب برسیم، به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا در طول این چهار دهه پیشرفت های بسیاری داشته ایم. این در حالی است که کشور اقلیمی خشک دارد و سرانه بارش آن کم تر از 220 میلیمتر است. با این وجود سعی کردیم درخت هایی مناسب با این اقلیم در تهران بکاریم.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران افزود: قبل از انقلاب سرانه فضای سبز هر شهروند در تهران زیر یک متر مربع بود و تهران به طور کلی 75 پارک داشت و 3 پارک های جنگلی داشت و کل مساحت فضای سبز شهر تهران 4 هزار و 220 هکتار بود، اما امروز تعداد بوستان های تهران به 2 هزار و 262 مورد رسیده است و بوستان هایی داریم که فضای سبز آن بیش از 150 هکتار است.
مختاری در ادامه گفت: تلاش داریم امسال هزار و 250 هکتار (از جاده تلو تا ورداورد) به فضای سبز شهر تهران اضافه کنیم که این طرح طی مراسمی با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. با اجرای طرح مذکور مساحت فضای سبز شهر تهران به 42 هزار هکتار افزایش پیدا می کند که 14 هزار و 500 هکتار آن داخل شهر قرار دارد.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تصریح کرد: فضای سبز حاشیه خیابان ولیعصر (عج) نیز در پروژه ای دو ساله با کاشت درختانی 15 الی 20 ساله احیا خواهند شد. 

زبده: سرانه فضای سبز در منطقه 16 برای هر نفر 12.33 متر مربع است
در ادامه این مراسم، شهردار منطقه 16 به ارائه گزارشی از وضعیت فضای سبز منطقه خود پرداخت و گفت: مساحت منطقه حدود هزار و 650 هکتار است که 330 هکتار آن را فضای سبز تشکیل می دهد. از این مقدار 300 هکتار پردیس هایی هستند که در فضاهای بسته و محیط های اداری قرار دارند و 30 هکتار نیز بوستان های عمومی اند.
هادی زبده افزود: در منطقه ما سرانه فضای سبز به ازای هر نفر 12.33 متر مربع است. این مقدار به صورت میانگین مناسب است، اما در کل منطقه به صورت متوازن نیست. به عنوان مثال در منطقه جوادیه سرانه فضای سبز 3 متر مربع است.
وی تاکید کرد: تلاش ما رسیدن به شرایطی است که رضایت مردم را کسب کنیم، ما در سال گذشته 35 هزار اصله درخت در فضاهای سبز کاشتیم و تلاش ما این بود که کیفیت فضای سبز در منطقه را افزایش دهیم، چراکه منطقه ما متراکم است و اضافه کردن فضای سبز هزینه زیادی دارد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، در پایان مراسم با حضور مدیران شهری و جمعی از ورزشکاران از جمله فرشاد پیوس و برادران فنونی زاده تعدادی درخت در فضای سبز فرهنگسرای بهمن کاشته شد.


منبع: پرتال شهرداری تهران مورخ 97/12/19

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir