جستجو
Menu
image

عنوان: آغاز ثبت نام برای کاشت درخت در منازل شهروندان از 10 دی

تاریخ انتشار: 1397/9/26

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 376

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از آغاز ثبت نام کاشت درخت در منازل شهروندان در قالب طرح نهضت درختکاری از 10 دی ماه خبر داد.

به گزارش شهرنوشت، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه در قالب طرح نهضت درختکاری تعداد قابل توجهی درخت از انواع گونه هاي بومي ، مقاوم به کم آبی و سازگار با شرایط اقلیمی در معابر ، حاشيه بزرگراه ها ، بوستانها و طرح کمربند سبز پيرامون شهر تهران کاشته می شود گفت : در همین راستا به منظور اجراي طرح فراگير كاشت درخت در باغچه منازل شهروندان نیز ، برنامه ريزيهای لازم انجام و دستورالعمل های مربوطه به مناطق بیست و دو گانه شهرداری ابلاغ شده است . همچنین هماهنگي با سامانه 137 بعمل آمده و شهرداری های مناطق موظف گردیده اند نسبت به تشکیل و تجهیز اکیپ های کاشت و تامین درختان اقدام نمایند . در همين راستا علاوه بر آگاهی رسانی عمومی از طریق رسانه های همگانی ، ادارات فضای سبز مناطق نیز با نصب پلاکارد و بنر در محل هاي پر تردد ،به ساکنین هر منطقه اطلاع رسانی خواهند کرد .

مختاری در ادامه تاکید نمود که ثبت درخواست ها تنها از طريق سامانه 137 و تماس یا مراجعه حضوري به مراکز تحقيقات ، آموزش و مشاوره فضاي سبز منطقه محل سکونت شهروندان امكان پذير بوده و تعداد درخت تحويلي و قابل كاشت در هر منزل با توجه به وسعت باغچه و نظريه كارشناس حداكثر چهار اصله ، شامل انواع گونه های زینتی شهري و برخي اقلام مثمر نظیر انجير ، خرمالو ، سيب ، گلابي ، به و ... می باشد . ضمناً با توجه به تراکم کار و تعداد زیاد درخواست ها ، اکیپ های مزبور از هر گونه اقدام در خصوص محوطه سازي معذور هستند و نگهداري درختان غرس شده توسط همکاران فضای سبز، به عهده ساكنين محترم منازل مي باشد.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در خصوص درخواست هايی که از سوي شهرك ها ، مجتمع هاي مسكوني، ارگان ها و ... مطرح میگردد که مایل به دریافت تعداد بیشتری نهال هستند گفت : این مراکز مي بايست درخواست خود را بصورت مکتوب به منطقه مربوطه ارسال نمایند تا پس از بررسي و تأمين اعتبارات لازم مورد اقدام قرار گیرد .

وی ضمن قدردانی از همکاری شهروندان گرامی در اجرای منظم و به هنگام این طرح گفت : اكيپ هاي مراجعه کننده به درب منازل جهت كاشت درخت متشکل از مهندس مجرب ( ترجیحاً بانوان کارشناس) ، كارگر ماهر فضای سبز ، يك دستگاه وانت و دیگر ادوات و لوازم مورد نیاز بوده و این اکیپ ها صرفاً بر اساس درخواستهاي ثبت شده اعزام می شوند وموظف به ارائه کارت شناسایی می باشند.

مختاری با تاکید بر لزوم ثبت نام شهروندان برای استفاده از خدمات این طرح گفت : ثبت درخواست ها از تاريخ 10/10/97 آغاز و تا 10/12/97 ادامه خواهد داشت و كاشت درخت بر اساس اولويت هاي ثبت درخواست از 15 دیماه لغايت 15 اسفندماه به انجام خواهد رسید . وی در پایان اظهار امیدواری نمود که شهروندان عزیز در نگهداری از این سرمایه های طبیعی شهر کوشا باشند و اجرای نهضت درختکاری گامی در جهت جلب مشارکت همشهریان در حفظ فضای سبز و تحقق آرمان "تهران ، شهری برای همه" باشد .


منبع: روابط عمومی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران مورخ 1397/9/25
براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir