جستجو
Menu
image

عنوان: هرس زمستانه درختان و استقرار و تجهیز 42سایت پاکسازی درختان

تاریخ انتشار: 1397/8/27

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 112

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از هرس زمستانه درختان و آمادگی 42 سایت برف روبی فضاهای سبز با فعالیت بیش از 2100 کارگر آموزش دیده در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران خبر داد.

علی محمد مختاری با بیان اینکه یکی از مهم ترین اقدامات دست اندرکاران فضای سبز شهر تهران در 6 ماهه دوم هر سال، عملیات هرس زمستانه درختان در فصل خواب آنها می باشد، گفت: این عملیات شامل تنک نمودن تاج درختان جهت مهیا نمودن امکان عبور هوا و رسیدن نور کافی، حذف شاخه و سرشاخه و آرایش شکل ظاهری آنها، حذف پاجوش ها و تنه جوش ها، قطع شاخه های آفت زده، بیمار، شکسته، کج شده و ... می باشد که تحت نظارت مستقیم کارشناسان متخصص و کارگران کارآزموده با استفاده از وسایل و ابزار مناسب به انجام می رسد.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در ادامه افزود: در پاره ای از موارد نیز به دلیل الزاماتی نظیر انحراف درختان از فرم طبیعی خود و ایجاد مزاحمت هایی برای تردد شهروندان، ایجاد معضلات ترافیکی، احتمال سقوط درختان به دلیل حجم تاج، زیباسازی منظر و ساماندهی بلندی درختان در ترکیب با سایر گونه های کاشته شده در مجاورت آنها، فعالیت های هرس اجتناب ناپذیر است، اما تحت هر شرایطی حفظ موجودیت درختان و بقای آنها در اولویت قرار دارد. هم چنین در مواردی، هرس با هدف کنترل آفات و امراض، کاهش حجم و تراکم شاخه های درختان که بالقوه در صورت ریزش برف های سنگین یا وزش بادهای شدید، ناپایدار و شکننده خواهند بود صورت می گیرد.
مختاری با اشاره به این موضوع که درختان همواره در شرایط طوفانی و بارش های سنگین در معرض خطر قرار می گیرند، گفت: پيرو مکان یابی و برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی این سازمان کلیه ادارات فضای سبز مناطق 22 گانه شهرداری تهران ملزم شده اند تا نسبت به استقرار و تجهیز 42 ایستگاه برف روبی در مکان های مشخص شده در سطح 8 منطقه (در مناطق ٢٢،٢١،٦،٥،٤،٣،٢،١) که دسترسی بهتری دارند، اقدام نمایند. این اکیپ ها علاوه بر کارشناسان و ناظرین مسئول، در مجموع شامل تعداد 2100 کارگر فضای سبز آموزش دیده هستند که با لباس های فرم مناسب و بادگیر دارای علائم شب رنگ و لوازم مورد نیاز از جمله چوب مخصوص 3 تا 4 متری با انتهای پلی اتیلنی جهت جلوگیری از آسیب رسانی به درختان و ماشین های بالابر مجهز گردیده و در حالت آماده باش به سر می برند.


منبع: روابط عمومی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران مورخ 97/8/27

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir