جستجو
Menu
image

عنوان: مدیرعامل سازمان بوستان‌های تهران اعلام کرد: آبیاری فضای سبز در طول روز ممنوع است/جریمه سنگین پیمانکاران متخلف

تاریخ انتشار: 1397/4/30

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 213

خلاصه مطلب:

شهرنوشت: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از ممنوعیت آبیاری فضای سبز در طول روز خبر داد.

علی‌محمد مختاری با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخشنامه‌های جدیدی در خصوص آبیاری فضای سبز صادر شده است، اظهار کرد: مناطق براساس بخشنامه‌های صادر شده موظف اند از ساعت 18 تا 6 صبح روز بعد به آبیاری فضای سبز بپردازند و بخشنامه‌های متعددی از سوی سازمان بوستان ها به عنوان متولی و سیاست‌گذار فضای سبز تهران صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه مناطق باید به این بخشنامه‌ها پایبند باشند، گفت: هر پیمانکاری که در این زمینه قصور کند، جریمه می‌شود و اعلام می‌کنیم که این جریمه از صورت وضعیت پیمانکار مربوطه کاسته شود.

به گفته مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران ، شهرداران مناطق هم در جریان این بخشنامه هستند.

مختاری با بیان اینکه اگر آبیاری در طول روز انجام شود 50 درصد آن تبخیر خواهد شد، عنوان کرد: اگر پیمانکاری سه بار جریمه شود او را خلع ید می کنیم و جریمه بار دوم از دفعه اول سنگین‌تر خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد پیمانکار در این شرایط بحران آبی تاکنون جریمه شده‌اند، گفت: تعداد جریمه‌شدگان در دفتر اصلی سازمان بوستان‌ها موجود است و میزان جریمه به مساحتی که پیمانکاران در آن قصور مرتکب شده‌اند مربوط می‌شود.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر آبیاری فضای سبز با پساب بیان کرد: به توافق اولیه با وزارت نیرو رسیده‌ایم که تا سال 1410 بتوانیم به جای آب‌های زیرزمینی از پساب برای آبیاری فضای سبز تهران استفاده کنیم. اگر به ما در هر نقطه‌ای پساب تعلق گیرد بی‌تردید به جای آب چاه از پساب استفاده خواهیم کرد.

مختاری با تاکید بر اینکه برای آبیاری فضای سبز به هیچ عنوان از آب شرب استفاده نمی‌شود، گفت: چندین سال است که از آب شرب استفاده نشده و استفاده از آن گناه دارد و اگر منطقه‌ای اقدام به آبیاری فضای سبز از طریق آب شرب کند به شدت با آن ها برخورد خواهیم کرد. شرکت آب و فاضلاب هم ناظر این امر است و در صورت تخلف جریمه‌های سنگینی را تعیین می‌کند.

وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه کشور با شکست آبی مواجه است و در این شرایط چطور تهران از ذخیره آبی و چاه‌های عمیق برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: تعدادی از چاه‌های عمیق را در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار داده ایم و این همکاری ادامه دارد. هر نقطه‌ای که وزارت نیرو پساب تصفیه شده در اختیار ما قرار دهد ما آن را جایگزین آب چاه برای آبیاری خواهیم کرد.


منبع:شهر نوشت مورخ 1397/4/27

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir