جستجو
Menu
image

عنوان: بنجامین – انجیر برگ ریز

تاریخ انتشار: 1397/3/7

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 150

خلاصه مطلب:

نام علمی: Ficus benjamina

خانواده: Moraceae

درختچه ای برگ زینتی و مقاوم با توده‌اي از شاخه‌هاي آويخته و برگ هايي بیضی، کشیده و براق به رنگ سیز تیره که مناسب براي داخل آپارتمان، گلخانه و يا اتاق آفتاب گير در فصل تابستان می باشد. در واریته silver این جنس رنگ برگ ها سبز - خاکستری با حاشیه سفید نامنظم می باشد.

نیاز ها :

 نور کامل تا فيلتر شده خورشيد را می پسندد. نور كم باعث ريزش برگ ها مي گردد. تحمل دمای تا صفر درجه سانتی گراد را دارد. به آبياري منظم و مناسب (هر سه روز یک بار) از بهار تا پائيز و به مقدار خيلي كم (هفته ای یک بار) در بقيه سال نیاز دارد. اين گياه تحمل هواي خشك را نیز دارد اما برای شادابی بیشتر هر دو روز یک بار گباه با آب فشان مه پاش گردد. آبياري و کوددهی بیش از حد و نیز ماندن در سایه به مدت طولانی، سبب ریزش برگ ها می گردد. در طول زمستان گیاه باید در مکانی دارای نور باشد. تعویض گلدان هر دو یا سه سال یک بار در بهار انجام گیرد. ریزش تعدادی از برگها با تغییر فصل و یا تعویض گلدان طبیعی است.

ازدیاد :

تکثیر از طریق قلمه های انتهایی ساقه در هر زمان از سال انجام می شود. قلمه‌ها بايد در مكاني گرم و يا در دستگاه مخصوص تكثير گياه كه بخش تحتاني آن دماي 20 تا 25 درجه سانتی گراد دارد، نگهداري گردد.

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir