جستجو
Menu

عنوان: طراحی و احداث بوستان دامپزشک (بوستان باغ ایرانی منطقه 11)

تاریخ انتشار: 1396/9/29

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 192

خلاصه مطلب:

شرح پروژه :

موقعیت: منطقه 11- خیابان امام خمینی- خیابان اسکندری جنوبی- تقاطع آذربایجان

مساحت بوستان : 2 هکتار 

احداث این بوستان در سال 1394 آغاز و در آذر ماه 1396 به پایان رسید.

رويكرد باز زنده سازی و احداث باغ های عمومی در دل باغات کهن و تاریخی در فضاي بحران زده و قهر با طبيعت، می تواند يكي از راهكارهاي سالم سازي محيط زيست و آشتي انسان با طبيعت باشد كه علاوه بر جلوه هاي زيبايي كه ارائه می دهد در كنترل آلودگي و پالايش هوا نقش به سزا و تعيين كننده اي داشته باشد.
تبدیل باغ دامپزشکی به باغی عمومی جهت گذران اوقات فراغت مردم در دل محیطی طبیعی در بطن شهر و پناه جستن در آن به دور از هیاهوی شهری و سبک های مدرن معماری و مصالحی همچون آهن و بتن، آرامشی را به مخاطب القاء خواهد کرد و همچنین تأثیر اکولوژیکی این باغ را در تلطیف هوا و زیبایی منظر شهری ارتقاء خواهد بخشید.
این طرح با حداقل هزینه مالی، محیطی مناسب را جهت تفرج در دل شهر فراهم خواهد کرد.

ساختمان های بوستان شامل :

1. کوشک ایرانی ( دفتر مدیریت، شربت خانه، کتابخانه)
2. سردر و سایر نمادهای باغ های ایرانی
3. نمازخانه به مساحت حدود 100 متر مربع
4. سرویس بهداشتی

امکانات و کاربری های بوستان دامپزشک:
گالری با کاربری فرهنگی، سردر اصلی شمالی و سردر شرقی، آب‌نماها، دیوار پیرامونی، سرویس بهداشتی زیر سطحی، ساختمان نمازخانه، قرائت خانه و مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز، مخزن آب جهت تامین آب آبیاری با آب غیر شرب، مکان های مناسب به منظور انجام فعالیت های ورزشی و تفریحی برای گروه های سنی مختلف، از جمله تنیس روی میز، زمین بازی کودکان با مجموعه وسایل بازی مناسب و ایستگاه تندرستی شامل دستگاه های ورزشی استاندارد ویژه بزرگسالان و محوطه پارکینگ در ضلع جنوبی بوستان
ایجاد سطح شیب‌دار، همسطح‌سازی ورفع موانع فیزیکی، در نظر گرفتن سرویس‌های بهداشتی، مبلمان و پارکینگ ویژه معلولین، ایجاد مسیر مناسب برای جانبازان و معلولین عزیز، نصب علایم و تابلوهای راهنمای مسیر و.... از جمله اقدامات مناسب‌سازی این بوستان می باشد. هم چنین در طبقه زیرین ساختمان کوشک مرکزی، نگارخانه ای به وسعت 380 متر مربع ایجاد شده که هم زمان با افتتاح بوستان با نمایش مجموعه ای از آثار هنری مرتبط با یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم بازگشایی گردید .

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir