جستجو
Menu
image

عنوان: بوستان شهید حججی و بوستان دامپزشک با حضور شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر نجفی افتتاح شد .

تاریخ انتشار: 1396/9/14

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 584

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از افتتاح بوستان شهید حججی و بوستان دامپزشک واقع در محدوده منطقه 11 خبر داد . 

آقای مهندس علی محمد مختاری با اعلام این خبر گفت : با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در منطقه 11، باغ قدیمی موسوم به دامپزشکی به مساحت 2/5 (دو و نیم) هکتار تملک گردید و تبدیل آن به بوستان عمومی با حفظ بافت قدیمی و بهره گیری از سبک باغسازی ایرانی - اسلامی به انجام رسید.

وی افزود : از جمله امکانات و کاربری های بوستان دامپزشک می توان به ساختمان کوشک مرکزی و گالری با کاربری فرهنگی، سردر اصلی شمالی و سردر شرقی، آب‌نماها، دیوار پیرامونی، سرویس بهداشتی زیر سطحی، ساختمان نمازخانه، قرائت خانه و مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز، مخزن آب جهت تامین آب آبیاری با آب غیر شرب، مکان های مناسب به منظور انجام فعالیت های ورزشی و تفریحی برای گروه های سنی مختلف، از جمله تنیس روی میز، زمین بازی کودکان با مجموعه وسایل بازی مناسب و ایستگاه تندرستی شامل دستگاه های ورزشی استاندارد ویژه بزرگسالان و محوطه پارکینگ در ضلع جنوبی بوستان اشاره نمود .

اقای مختاری به ویژگی های دیگر بوستان اشاره کرد و گفت :
ایجاد سطح شیب‌دار، همسطح‌سازی ورفع موانع فیزیکی، در نظر گرفتن سرویس‌های بهداشتی، مبلمان و پارکینگ ویژه معلولین، ایجاد مسیر مناسب برای جانبازان و معلولین عزیز، نصب علایم و تابلوهای راهنمای مسیر و.... از جمله اقدامات مناسب‌سازی این بوستان می باشد. هم چنین در طبقه زیرین ساختمان کوشک مرکزی، نگارخانه ای به وسعت 380 متر مربع ایجاد شده که هم زمان با افتتاح بوستان با نمایش مجموعه ای از آثار هنری مرتبط با یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم بازگشایی گردید .
مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در خصوص بوستان شهید حججی گفت :این بوستان به وسعت 7 هکتار در بزرگراه نواب، خیابان شیخ محمدی، نرسیده به پل جوادیه احداث گردیده که حدود 4 هکتار آن به فضای سبز اختصاص دارد و دارای آلاچیق‌های خانوادگی، زمین اسکیت، میزهای تنیس روی میز، مسیر دوچرخه سواری، پارک آموزش ترافیک، فضای بازی‌های ویژه نوجوانان و کودکان، زمین چمن ورزشی، ستهای ورزشی بزرگسالان و ستهای ویژه معلولین و ... بوده و مضاف بر آن امکان بهره مندی معلولین از تمامی قسمت‌های این بوستان نیز فراهم شده است.


 

 

 

 

 
 


منبع: روابط عمومی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، مورخ 96/9/14

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir