جستجو
Menu
image

عنوان: کاشت 4 میلیون لاله در آستانه سال 1396 در پایتخت

تاریخ انتشار: 1395/9/24

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 863

خلاصه مطلب:

آقای مهندس مختاری در حاشیه مراسم کاشت لاله ها در قطعات شهدا اعلام کرد:

کاشت 4 میلیون لاله در آستانه سال 1396 در پایتخت

صبح امروز در مراسم کاشت لاله فصلی تهران با عنوان "تهران بوستان لاله ها" بیش از 50 هزار لاله در مجموعه بهشت زهرا (س( در قطعات شهدا کاشته شد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، صبح امروز در مراسم آغاز کاشت لاله های فصلی شهر تهران در قطعات شهدا در بهشت زهرا (س) آقای مهندس علی محمد مختاری با بیان اینکه کشور ما مدیون خانواده شهدا است، گفت: هر چقدر هم که کار کنیم برای خانواده شهدا باز هم کم است. کاری که شهدا انجام داده اند در تاریخ ماندگار شده است .

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با تاکید بر اینکه باید هر چه در توان داریم در خدمت خانواده شهدا باشیم، افزود: امروز امنیت کشور را از خانواده شهدا داریم و این در حالی است که امنیت خاورمیانه نیز مدیون شهدای ایرانی بوده چرا که شهدای ما الگو در جهان اسلام شده اند.

وی با اشاره به اینکه هر ساله کاشت لاله ها را در بهشت زهرا (س) داریم، تصریح کرد: امسال نیز هم چون سنوات گذشته در کنار لاله های گلگون کفن بهشت زهرا (س) کاشت لاله را شروع کردیم.

آقای مهندس مختاری با بیان اینکه امسال 4 میلیون لاله در شهر تهران در آستانه نوروز 96 کاشته می شود، اضافه کرد: از این میزان بیش از 50 هزار لاله در مجموعه بهشت زهرا (س) امروز کاشته شد.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه در زمینه کاشت گونه های مثمر و غیرمثمر نیز 100 هزار گونه امسال در بهشت زهرا(س) و حرم مطهر غرس خواهد شد، گفت: سعی کردیم در این زمینه نیز از گونه هایی که با شرایط اقلیمی مناسب است، استفاده کنیم.

وی با ابراز خوشنودی به اینکه در مجموعه بهشت زهرا (س) تاکنون اتفاقات بسیار خوبی در صحن و حرم امام (ره) و محوطه خارجی آن انجام شده است، ادامه داد: سعی شده در این مجموعه از سبک و طراحی خاصی استفاده شود. هم چنین در زمینه سیستم آبرسانی نیز کارهای مفیدی در این مجموعه اجرایی شده است .

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با توجه به همجواری شهر آفتاب با حرم امام (ره) گفت: این موضوع باعث شده است که این مجموعه از نقاط قابل توجه شود تا طراحی فضای سبز ویژه ای را نیز داشته باشیم .

آقای اکبر توکلی مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) در مراسم کشت لاله در قطعات بهشت زهرا (س) با بیان اینکه طی 5 سال گذشته سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تحول اساسی را در این مجموعه آغاز کرده، اظهارکرد: کاشت بیش از 7 هزار درخت توت و هم چنین 50 درصد فضای سبز بهشت زهرا (س) با کمک این سازمان انجام شده است.

وی با اشاره به کاشت 156 هزار نهال در حرم مطهر به یاد شهدا و مادران شهدا در سال های گذشته اضافه کرد: امروز نیز هم چون سنوات پیش پیازهای لاله را در کنار لاله های گلگون کفن بهشت زهرا (س) کاشتیم .


منبع: به نقل از روابط عمومی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir