جستجو
Menu
image

عنوان: مناسب سازی 22 بوستان ویژه برای افراد دارای معلولیت/ ایجاد فضای ویژه در پنج بوستان تهران برای نابینایان

تاریخ انتشار: 1395/9/24

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 563

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از اجرای طرح پایلوت مناسب سازی 22 بوستان تهران برای دسترس پذیری افراد دارای معلولیت جسمی- حرکتی و جانبازان خبر داد.

آقای مهندس علی محمد مختاری در گفت و گو با خبرنگار «تهران سما» اظهار کرد: سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در راستای اجرای مناسب سازی فضاها برای معلولان و جانبازان طی  بخشنامه ای به مناطق 22 گانه، موضوعات جمع آوری و رفع موانع فیزیکی معابر، مناسب سازی پیاده رو ها، رفع موانع و نصب کریدورها، هم سطح سازی دریچه های دسترسی، رفع معارض در تقاطع ها، ترمیم کف پوش های پیاده روها و مناسب سازی مسیرهای کم عرض را ابلاغ کرد.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران افزود: مناسب سازی بوستان ها به طور جدی توسط کارشناسان ناظر در دستور کار قرار گرفت و علاوه بر این 85 بوستان منطقه ای و فرا منطقه ای شهر تهران مجهز به ویلچر شد تا امکان تردد برای خانواده ها در بوستان ها فراهم شود.

آقای مهندس مختاری از دیگر اقدامات صورت گرفته در این بوستان ها را ایجاد رمپ های ورودی معلولان و نصب تابلوهای راهنما برای بهره گرفتن از تجهیزات نصب شده عنوان کرد.

به گفته مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران طراحی یک بوستان در هر منطقه ویژه تردد معلولان درحالی در دستور کار است که در این طرح ها موضوعاتی همچون مسیرهای تردد، دسترسی به فضاهای ورزشی، مکان های بازی، میزان دسترسی پذیری فضاهای فرهنگی، نمازخانه و سرویس بهداشتی برای استفاده معلولان مورد توجه قرار گرفته است.

آقای مهندس مختاری از مناسب سازی پنج بوستان ویژه نابینایان در سطح شهر تهران خبر داد و گفت : در پارک شهر و بوستان های فدک، هنرمندان، قائم و جانبازان فضای ویژه ای برای نابینایان در حال آماده سازی است .

وی با تاکید بر اینکه هم زمان با ابلاغ دکتر قالیباف شهردار محترم تهران موضوع مناسب سازی در دستور کار سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران قرار گرفته، افزود : در راستای اقدامات صورت گرفته هم زمان با فرار رسیدن 22 بهمن اقدامات صورت گرفته برای مناسب سازی بوستان های یاد شده مورد بهره برداری قرار می گیرد.


منبع: روابط عمومی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران مورخ 95/9/24

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir