جستجو
Menu
image

عنوان: گزارش تصویری از بوستان مهندس علی محمد مختاری در فصل پاییز مورخ 95/9/15

تاریخ انتشار: 1395/9/15

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 734

خلاصه مطلب:

بوستان مهندس علی محمد مختاری در يکي از محله هاي قديمي تهران به نام ده ونک قرار گرفته که با قدم زدن در کوچه پس کوچه هايش يادي از گذشته هاي نه چندان دور تهران مي کنيد.

اين بوستان با مساحتي حدود 3.4 هکتار در محدوده شهرداري منطقه 3 تهران واقع شده و بر اساس الگوي باغ ايراني طراحي شده است تا به يکي از جاهاي ديدني تهران بدل شود.
عمارت ها و خونه باغ هاي قديمي ياد آور آرامش و صفاي مردم آن، از زيباييهاي محله هاي قديمي تهران هستند. در همان حوالي يکي از باغ هاي قديمي سر و سامان داده شده و با استفاده از عناصر معماري سنتي ايراني نام باغ ايراني را به يدک مي کشد.
2.5 هکتار از سطح بوستان مهندس علی محمد مختاری به فضاي سبز اختصاص داده شده و جالب اينجاست که در احداث فضاي سبز آن درختان قديمي موجود حفظ گرديده اند و گونه هاي گياهي ديگر از قبيل برگ نو، برگ بو، زرشک، شير خشت، مورد، پيراکانتا، انواع رز و نسترن و بوته هاي فصلي و دايمي به آن اضافه شده اند. گلکاري هاي بسيار زيبا در کنار درختان سر به فلک کشيده و نيمکت هايي که مي توانيد روي آنها بنشينيد و از زيباييهاي اين باغ لذت ببريد. بدون شک بوستان مهندس علی محمد مختاری از مکانهاي ديدني تهران است.
کوشک مرکزي، باغ راه هاي اصلي چنارستان، سروستان و نظرگاه که شامل آبنماهاي محوري در طول مسير و 6 آبنماي مجزا در سطح بوستان مهندس علی محمد مختاری هستند، کتابخانه عمومي با فضاي مطالعه مجزا براي خواهران و برادران، سر در غربي، سردر شرقي، زمين بازي کودکان و محوطه وسايل ورزشي بزرگسالان، زمين ورزشي روباز، سرويس بهداشتي و رختکن غربي و سرويس بهداشتي شرقي که به سرويس بهداشتي ويژه معلولين مجهز است، نمازخانه از جمله سازه ها و امکانات بوستان مهندس علی محمد مختاری به شمار مي روند.
از ويژگي هاي مهم بوستان مهندس علی محمد مختاری مي توان به مناسب سازي معابر جهت تردد معلولين اشاره کرد که استفاده از اين بوستان را براي اين عزيزان راحت تر مي کند.
این بوستان داراي 2 ورودي اصلي با سردرهاي زيبا در ضلع شرقي و غربي و 2 ورودي در ضلع جنوبي و جنوب غربي است.
آدرس بوستان: خيابان شيخ بهايي شمالي،20 متري پيروزان، کوچه شهيد صابري.

 

منبع: به نقل از پرتال شهرداری تهران مورخ 95/9/15

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir