جستجو
Menu
image

عنوان: مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران : بهره برداری از بوستان "باغ دامپزشکی" تا پایان سال

تاریخ انتشار: 1395/9/3

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 514

خلاصه مطلب:

یکی دیگر از باغات تملک شده توسط شهرداری به بوستان عمومی تبدیل می شود.

باغ دامپزشکی واقع درخیابان اسکندری جنوبی نرسیده به خیابان آذربایجان از جمله باغات شهر تهران است که توسط شهرداری تملک گردیده و در حال تبدیل به بوستان عمومی است .

آقای مهندس علیمحمد مختاری در این زمینه می گوید: با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در منطقه 11، باغ قدیمی موسوم به دامپزشکی به مساحت 2 هکتار در سال 1394 تملک گردید و از دی ماه همان سال پروژه تبدیل آن به بوستان عمومی با حفظ درختان و بافت قدیمی و بهره گیری از سبک باغسازی ایرانی – اسلامی آغاز شد. ایده اصلی طرح باغ دامپزشکی از شیوه باغسازی ایرانی در دوره اسلامی است. آقای مختاری با تاکید بر اینکه منطقه 11 شهرداری دارای تراکم جمعیت نسبتاً بالایی بوده و کمبود فضاهای سبز و تفرجگاهی در آن محسوس میباشد، گفت: به همین دلیل ایجاد مکان های مناسب به منظور انجام فعالیت­های ورزشی و تفریحی برای گروه­های سنی مختلف، از جمله زمین ورزشی چند منظوره، زمین بازی خردسالان و کودکان با مجموعه وسایل بازی مناسب و استاندارد، محل ورزش همگانی و استقرار وسایل تندرستی و مسیر پیاده روی دور تا دور سایت در طراحی بوستان مد نظر قرار گرفت .

وی ادامه داد : ساختمان کوشک مرکزی، سردر اصلی شمالی و سردر شرقی، آب‌نماها، دیوار پیرامونی، سرویس بهداشتی، نمازخانه و مخزن آب جهت تامین آب آبیاری با آب غیر شرب از دیگر امکانات آن می باشند .

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران ضمن اشاره به طرح مناسب سازی بوستان ها برای معلولین و جانبازان گرانقدر بیان نمود: ایجاد سطح شیب‌دار، همسطح‌سازی و رفع موانع فیزیکی، در نظر گرفتن سرویس‌های بهداشتی، مبلمان و پارکینگ ویژه معلولین، ایجاد مسیر مناسب برای جانبازان و معلولین عزیز، نصب علایم و تابلوهای راهنمای مسیر و.... از جمله اقدامات مناسب‌سازی در بوستان مذکور می باشند.

آقای مهندس مختاری در پایان اضافه نمود: با عنایت به چهارچوب نظام کاشت در باغهای ایرانی و توجه به نوع گیاهان کاربردی آن، درسایت موردنظر ضمن حفظ درختان قدیمی، از انواع درختان و درختچه های سازگار با شرایط محیطی منطقه و بوته های دائمی و گلهای فصلی برای ایجاد سایه و منظر زیبا استفاده خواهد گردید .


به نقل از روابط عمومی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران مورخ 1395/9/3

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir