جستجو
Menu
image

عنوان: طراحی 22 بوستان ویژه جانبازان و معلولان

تاریخ انتشار: 1395/4/15

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 483

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از طراحی 22 بوستان به عنوان پایلوت و به صورت ویژه برای استفاده معلولان و جانبازان خبر داد.

آقای مهندس علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به طرح مناسب سازی پارک ها برای معلولان اظهار داشت: 22 بوستان به عنوان پایلوت در سطح تهران به صورت ویژه برای استفاده معلولان و جانبازان طراحی می شود.
وی با بیان اینکه این سازمان در راستای اجرای طرح مناسب‌سازي بوستان‌های شهر تهران برای معلولین و جانبازان طی ابلاغ بخشنامه به تمام مناطق بیست و دو گانه شهرداری تهران آن ها را ملزم به اجرای موارد بخشنامه مربوطه کرده است، افزود: جمع آوری، رفع و حذف زوائد فیزیکی معابر داخلی بوستان ها، مناسب سازی پیاده راه ها، رفع موانع دسترسی و نصب کوریدور ویژه معلولین، مناسب سازی ورودی بوستان ها در دستور کار شهرداری تهران است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران اضافه کرد: در همین راستا شهرداری تهران اقدام به هم سطح سازی دریچه های خدماتی آب و اختلاف سطح در معابر بوستان ها، ایجاد و اصلاح پل های دسترسی در تقاطع ها، رفع معارض پیاده راه های کم عرض ( شاخه های خمیده، باکسهای اداره برق، مخابرات، تابلوهای راهنما و . . .) و ترمیم و مرمت آسیب های وارده بر کفپوش پیاده راه ها نموده و کارشناسان ناظر این سازمان به طور جدی پیگیر اجرای آن هستند.
مختاری با تاکید بر اینکه تمام بوستان های منطقه ای و فرامنطقه ای به مکانی برای در اختیار قراردادن ویلچیر و نصب علائم مربوطه مجهز شده اند، گفت: علاوه بر اقدامات اجرایی ذکر شده، تعداد 22 بوستان نیز به عنوان پایلوت انتخاب شده اند تا به صورت بوستان های ویژه برای استفاده معلولان و جانبازان طراحی شوند.

وی با اشاره به طرح ساماندهی بوستان ها برای معلولان و جانبازان، افزود: طرح ورودي بوستان‌ها، مسيرهاي تردد، دسترسي به فضاهاي ورزشي و بازي، دسترسی به آبخوری‌ها، نیمکت‌ها و سایر امکانات و تجهیزات پارک، سرويس‌هاي بهداشتي، نمازخانه و ساختمان اداري و همچنین میزان مناسب بودن آنها برای استفاده معلولین مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران تصریح کرد: پس از انجام بررسی های اولیه و دستيابي به پاسخ‌هاي قابل استناد و شناسايي چالش‌هاي موجود، طرح مناسب‌سازي وضعيت هر یک از این بوستان‌ها به‌ منظور تسهيل تردد افراد داراي محدوديت جسمي – حركتي بر اساس ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري مصوب شوراي عالي شهرسازي و معماري و راهنمای کاربردی آن به صورت جداگانه تهيه و به مناطق مربوطه ابلاغ شده است.

مختاری ادامه داد: نظارت فنی بر اجرای طرح بر عهده شورای راهبردی معلولان اداره کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری است.
وی گفت: در 5 بوستان از بوستان های منتخب از جمله پارک شهر، بوستان فدک، بوستان قائم، بوستان هنرمندان و بوستان جانبازان، فضایی ویژه نیز در حال مناسب سازی برای استفاده نابینایان است.


منبع: گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir