جستجو
Menu
image

عنوان: تکمیل 40 هکتار فضای سبز در مجموعه شهر آفتاب تا پایان اسفندماه

تاریخ انتشار: 1394/12/17

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 317

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران خبر داد

تکمیل 40 هکتار فضای سبز در مجموعه شهر آفتاب تا پایان اسفندماه

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران از تکمیل 40 هکتاری فضای سبز مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تا پایان اسفندماه خبر داد.

 
همزمان با هفته درختکاري و با حضور سفراي کشورهاي خارجي در مجموعه شهر آفتاب، آيين درختکاري "تهران ، جهانشهر دوستي " به میزبانی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران برگزار شد . 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تهران سما علی محمد مختاری که در آئین درختکاری « تهران، جهان شهر دوستی » سخن می گفت ، اعلام کرد : برنامه توسعه فضای سبز شهر آفتاب با ایجاد کمربند سبز پیرامونی این مجموعه ی نمایشگاهی در قالب 60 هکتار کاشت درختان متناسب با اقلیم خشک منطقه دنبال می شود.

به گفته مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه  در سال 84،  سرانه فضای سبز شهر تهران برای هر تهرانی تنها 9 متر مربع بوده است ، افزود : سرانه فضای سبز هر تهرانی به 16 متر مربع افزایش یافته است و این در حالی است که تعداد بوستان های شهر تهران نیز از 75 بوستان در اوایل انقلاب به دو هزار و 135 بوستان ارتقاء پیدا کرده است.

مختاری احداث 38 هزار و 700 هکتار جنگلکاری در دامنه جنوبی البرز را از دیگر اقدامات موثر در توسعه فضای سبز شهر تهران برشمرد و گفت : رمز توسعه چشمگیر فضای سبز، سیاست های کلان جمهوری اسلامی در این موضوع و علاقه ایرانیان به گل و گیاه است به طوری که در دین مبین اسلام ، پیامبر اکرم (ص) شکستن شاخه درخت را به مثابه شکستن بال فرشتگان دانسته اند.

وی با اشاره به ایجاد کمربند سبز پیرامون شهر تهران ، اعلام کرد : در حال حاضر سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران به انتخاب فائو به عنوان مرکز آموش جنگلداری در ایران و خاورمیانه انتخاب شده است و این در حالی است که کشور ما جزوکشورهایی محسوب می شود که 10 درصد فضای آن را پوشش جنگل تشکیل داده است.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران توسعه فضای سبز عمودی را از دیگر اقدامات موثر مدیریت شهری در شهر تهران اعلام کرد و گفت : توسعه بام های سبز به دلیل هزینه های هنگفت توسعه فضای سبز به صورت افقی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است و مدیریت شهری در این زمینه موفقیت هایی را کسب کرده است.

مختاری تملک باغ های شهر تهران را از دیگر اقدامات شهرداری تهران برای حفظ و توسعه فضای سبز برشمرد و افزود: در ختان 150 تا 200 ساله این باغ ها سرمایه های طبیعی شهر تهران هستند که با هزینه های قابل توجه از سوی مدیریت شهری تملک شدند.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اعلام کرد : در راستای مدیریت مشکل کم آبی شهر تهران ، با ایجاد 450 منبع ذخیره آب ، امروز توانسته ایم  666 هزار متر مکعب آب باران را برای بهره برداری و آبیاری و نیز در زمان احتمالی بحران، از آب باران و آب های جاری ذخیره کنیم .


منبع: به نقل از تهران سما- مورخ 16/12/94

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir