جستجو
Menu
image

عنوان: افتتاح پروژه شهرکودک در محله شهيد هرندي؛ به زودي

تاریخ انتشار: 1394/11/3

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 375

خلاصه مطلب:

مديرعامل سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران از افتتاح پروژه شهرکودک در محله شهيد هرندي در آينده اي نزديک خبر داد.

آقای مهندس علي محمد مختاري در گفت و گو با شهرنوشت، با بيان اينکه براي داشتن جامعه اي سالم و قانون مدار برخورداري از برنامه اي مدون براي آموزش کودکان ضروري است، افزود: اگر شهروندان يک جامعه از سنين پايين با قوانين و مسئوليت هاي اجتماعي آشنا شوند، بدون شک اين آموزش ها نهادينه تر شده و تاثير آن در جامعه به مراتب بيشتر نمايان خواهد شد .

 

وي با بيان اينکه پرداختن به اوقات فراغت کودکان در محيطي سالم همواره يکي از اولويت هاي مديريت شهري بوده است، خاطر نشان کرد: از همين رو در راستاي طرح " تهران شهر دوستدار کودک "در نظر داريم، در برنامه هاي ساماندهي فضاي سبز منطقه 12 با عنوان نگين شهر، پروژه شهر کودک را با سازه اي سبک در زميني به مساحت 10 هزار مترمربع واقع در قسمت فوقاني پارکينگ در دست احداث در محدوده بوستان هاي محله شهيد هرندي به مرحله اجرا در آوريم .
مديرعامل سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران با تاکيد بر اينکه شهر کودک يکي از طرح هاي مهم و کاربردي براي آشنا سازي کودکان و نوجوانان با مشاغل مختلف و وظايف آنها است، اظهار کرد: شهر کودک به صورت کاربردي و ملموس آن ها را با مشاغل مختلف آشنا کرده و هر کودک بسته به حرفه مورد علاقه خويش، شغلي را انتخاب مي کند و در کنار ديگر کودکان، مهارت هايي چون تفکر خلاق، تصميم گيري در شرايط بحراني، کار گروهي و ... را آموزش مي بيند.
مختاري در خصوص اينکه ترکيب شرايط واقعي و تفريحي در فضاي اين شهر کوچک، موقعيتي را براي کودک فراهم مي آورد که منطقي فکر کردن و مسئوليت پذيري را در تصميم گيري هاي خود بياموزد، افزود: ايده مفهومي طراحي شهرهاي کودک، ساخت يک شهر کوچک در مقياس فعاليتي کودکان است؛ به گونه اي که کودک در طي مدت حضور در فضاي اين شهر، نقشي مانند يک بزرگسال را تجربه کند. اين در حاليست که امروزه شهرهاي کودکان و نوجوانان در شماري از کشورها مانند مالزي، سنگاپور، کره جنوبي و ... ساخته شده اند.


منبع: به نقل از شهر نوشت مورخ 3/11/94

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir