جستجو
Menu
image

عنوان: تبدیل 4بوستان منطقه12 به تفرجگاه های فرامنطقه ای/ایجاد فضای سبز همگون و متناسب با بافت تاریخی میدان مشق

تاریخ انتشار: 1394/10/19

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 505

خلاصه مطلب:

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به عملیات اجرایی ساماندهی بوستان های محله هرندی در آستانه سال نو گفت: کاشت درختان و ایجاد فضای سبز همگون و متناسب با بافت تاریخی محدوده میدان مشق و تعویض سنگ فرش پارک شهر به عنوان اولین بوستان عمومی تهران در حال اجراست.

آقای مهندس علی محمد مختاری در گفت و گو با شهرنوشت، با بیان اینکه به دلیل اهمیت تاریخی و فرهنگی منطقه 12 و پیرو دستور شهردار تهران ساماندهی بوستان ها و فضاهای سبز این منطقه در دستور کار قرار گرفت، افزود: احداث کاربری های جدید جهت توسعه امکانات قابل استفاده برای گذران اوقات فراغت شهروندان این منطقه در محیطی سالم و امن در قالب طرح نگین شهر توسط این سازمان آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساماندهی بوستان های محله هرندی در بخش های مختلف در حال انجام است، خاطر نشان کرد: ساماندهی بوستان های هرندی، بهاران، حقانی، خواجوی کرمانی و تبدیل آنها به تفرجگاه فرامنطقه ای در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به ایجاد فضاهای جدید از جمله احداث معبر آسفالت شمالی به مساحت 50 هزار متر مربع و انتقال تاسیسات شهری به مساحت 4000 مترمربع در بوستان های این محله یادآور شد: احداث سالن نمایشگاهی، پارکینگ طبقاتی زیرسطحی به مساحت 30هزار مترمربع و احداث دیوار پیرامونی به مساحت 7500 مترمربع از دیگر اقدامات است .

آقای مهندس مختاری همچنین به بازسازی دریاچه یک هکتاری و احداث معابر داخلی بوستان های محله شهید هرندی به مساحت 60 هزار مترمربع اشاره کرد و گفت: پروژه احداث ابنیه عمومی بوستان ها به مساحت 3 هزار مترمربع، تاسیسات مکانیکی و برقی شامل سیستم آبیاری تحت فشار و مخازن ذخیره آب ، فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی و پست برق و شبکه روشنایی بوستان های محله هرندی در حال اجراست و احداث، مرمت و بازپیرایی فضای سبز و همچنین احداث معبر پیاده راه پیرامونی به مساحت 18000 مترمربع نیز درحال انجام است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به نقش مهم مخازن آب که ویژه جمع آوری آب باران، پساب ها و آب خام برای ذخیره سازی و پاسخگویی به نوسانات مصرف و تامین فشار مطلوب در سیستم های نوین آبیاری هستند،تصریح کرد: عملیات احداث 2 مخزن بتنی در بوستان های 17 شهریور و شوش به پایان رسیده و احداث 2مخزن بتنی دیگر در بوستان های ری و کوثر نیز در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه در محدوده میدان مشق طراحی و کاشت درختان و ایجاد فضای سبز همگون و متناسب با بافت تاریخی محدوده انجام خواهد شد، ادامه داد: تعویض سنگ فرش پارک شهر به عنوان اولین بوستان عمومی تهران به مساحت 5 هزار مترمربع به انجام رسیده است. این در حالیست که تعویض 5 هزار مترمربع دیگر آن نیز در دست اقدام است.

آقای مهندس مختاری با اشاره به اینکه کاشت حدود 800 هزار پیاز لاله و نرگس در محدوده بوستان های حقانی، بهاران، خواجوی کرمانی و هرندی در آستانه سال جدید به پایان رسیده است، اظهار کرد: امیدواریم ظهور گل های لاله و نرگس پیام آور آغاز فصل بهار و زینت بخش سیمای محله باشد.


منبع: به نقل از شهرنوشت مورخ 19/10/94

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir