جستجو
Menu

عنوان: طراحی و اجرای بوستان دوستدار کودک منطقه 20

تاریخ انتشار: 1394/10/16

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 770

خلاصه مطلب:

موقعیت جغرافیایی: بوستان دوستدار کودک از شمال به اتوبان آزادگان و از جنوب به خیابان 13 آبان و از غرب به بازار آهن فروشی و از شرق به شهرک معراج و زمین های کشاورزی، در مرز شمال غرب ناحیه 3 محدود میگردد.

مساحت پروژه: پروژه بوستان دوستدار کودک با مساحت 61956 متر مربع در پروژه های آتی سازمان بوده و پس از مراحل انتخاب پیمانکار واجد شرایط، فعالیت اجرایی آغاز می گردد.

موقعیت سایت در منطقه


الزامات طرح بوستان دوستدارکودک منطقه 20

فضای بازی خردسالان: در فضاهای پیش بینی شده  امکان همراهی و نظارت والدین وجود داشته باشد . طراحی زمین بازی اصلی به گونه ای باشد که والدین امکان نظارت همزمان بر دو خردسال در دو زمین بازی متفاوت را داشته باشند ودر مجاورت فضاهای فوق امکاناتی جهت بهره برداری رده سنی بزرگسالان در نظر گرفته شود. فضاهای مربوط به خردسالان و کودکان نمی بایست فاصله زیادی با هم داشته باشند وفضای کودکان و خردسالان بایستی مسافت کمی تا ساختمان مرکزی ( خدماتی نظیر استراحتگاه – رستوران- سرویس بهداشتی و ...)فاصله داشته باشند. این فضاها عبارتنداز: زمین بازی خردسالان – زمین بازی محدود لگو – بازی با آب – سرگرمی پیست دو چرخه سواری – سرگرمی های علمی کودکان - زمینهای کشاورزی کودکان- پیست آموزش ترافیک .فضاهای بازی نوجوانان: فضاهای مربوط به نوجوانان نیاز به کنترل مستقیم والدین ندارد و لذا نیازمند نزدیکی فیزیکی به یکدیگر نیستند وفضاهای ویژه نوجوانان و جوانان عبارتند از : زمینهای ورزشی- پیست دوچرخه سواری پر سرعت - زمین بازی نوجوانان - پیست اسکی - بازی های علمی

از آنجا که زمین های ورزشی خصوصا در بازیهای گروهی ( فوتبال ، والیبال) عامل ایجاد سروصدای زیادی هستند لازم است دارای فاصله مناسب از سایر فضاها باشندهمچنین به منظور خروج توپ از محدوده و آسیب زدن به سایر کودکان باید دارای حفاظ توری باشند.از آنجا که فرم کلی محدوده زمین اصلی به صورت خطی است می بایست مسیر به نحوی طراحی شود که حس کنجکاوی کودک را جهت کشف مکانهای جدید و ادامه دادن مسیر بر انگیزد .

سایت پلان

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir