جستجو
Menu
image

عنوان: فضای سبز به تنهایی توان کاهش آلودگی هوا را ندارد

تاریخ انتشار: 1394/10/2

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 262

خلاصه مطلب: علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اقدامات این سازمان برای کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: 

در شرایط وارونگی هوا در فصل زمستان با حجم زیاد آلاینده های تولیدی از منابع گرماساز و اتومبیل ها، طبعا این اثرگذاری کمتر است. بنابراین نباید انتظار داشت که فضای سبز بتوانند در هر شرایطی وظیفه سنگین کاهش آلودگی ها را به تنهایی برعهده بگیرد.

 

وی افزود: در حال حاضر تهران دارای بیش از 12 هزار و 800 هکتار فضای سبز داخل محدوده ، شامل بوستان های درون شهری در ابعاد محله ای ، ناحیه ای ، منطقه ای و فرامنطقه ای ، بوستان های جنگلی داخل محدوده ، رفیوژها ، میدان ها ، لچکی ها ، حواشی بزرگراه ها و درختان معابر و بیش از 37 هزار هکتار جنگل‌کاری در قالب طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران است.

 

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران تصریح کرد: فضای سبز با جذب عناصر مضر مانند سرب و همچنین جذب مقادیر متنابهی از ذرات معلق موجود در هوا و رسوب دهی آن ها در تعدیل آلودگی های هوا بسیار موثر است. اما نباید فراموش کرد که نسبت تاثیرگذاری گیاهان برکاهش آلودگی ها بستگی به شرایط محیطی، مقادیر تولید آلاینده و منابع آن و شرایط اقلیمی دارد.

 

مختاری گفت: این سازمان با توجه به كاركردهای زیست محیطی فضای سبز و تاثیر آن در مقابله با اثرات سوء گسترش صنعت و كاربری نادرست تكنولوژی از یك سو و بالا بردن سطح زیبایی مناظر شهری از سوی دیگر، اقدام به احداث فضاهای سبز درون شهری و برون شهری می کند.


منبع: سایت خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان مورخ 1 دی 1394

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir