جستجو
Menu
image

عنوان: حضور گسترده شهروندان در بوستان جنگلی یاس در روز طبیعت

تاریخ انتشار: 1394/1/15

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 963

خلاصه مطلب:

بوستان جنگلی یاس به وسعت ۱۴۰۰ هکتار همزمان با روز طبیعت و به‌دنبال دستور رهبر معظم انقلاب برای بهره‌برداری عمومی و قول شهردار تهران در اسفندماه گذشته، در اختیار شهروندان پایتخت قرار گرفت.

ساعت 5:50دقيقه بامداد صبح روز سيزدهم فروردين بود كه نخستين خودروهاي شهروندان تهراني براي سپري كردن روز طبيعت در بوستان جنگلي ياس از سمت بزرگراه بابايي وارد اين بوستان شدند. استقبالي كه شايد در دقايق اوليه مسئولان شهرداري تهران و عوامل خدماتي را تا حدودي غافلگير كرد اما امكانات مورد نياز براي حضور شهروندان مهيا شده بود. 17اسفندماه 93بود كه رهبر معظم انقلاب بر لزوم حفاظت از منابع طبيعي و محيط‌زيست تهران تأكيد فرمودند.

ايشان در ديدار با دست اندركاران محيط‌زيست و منابع طبيعي كشور محدوده وسيعي در شمال بزرگراه بابايي و جنوب ارتفاعات البرز را مورد اشاره قرار دادند كه بايد براي بهره‌برداري عمومي تحويل مردم مي‌شد. درست فرداي همان روز نيز محمدباقر قاليباف، شهردار تهران در مراسم بهره‌برداري از هزار هكتار كمربند سبز در شمال تهران از آماده‌سازي فضاي سبز يادشده تا روز طبيعت امسال خبر داد. شهردار تهران در تمام روزهاي گذشته نيز از روند آماده‌سازي اين بوستان بازديد كرد به‌نحوي كه آخرين بازديد هم مربوط به ساعت 3بامداد روز 13فروردين بود.

علي محمد مختاري، مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضاي سبز شهرداري تهران نيز كه در روز طبيعت در بوستان جنگلي ياس حاضر بود به همشهري گفت: در راستاي اجراي فرامين رهبر معظم انقلاب اسلامي در 17اسفند 93شهرداري تهران موظف شد نسبت به آماده‌سازي و تحويل بوستان‌هاي جنگلي شمال محور شهيد بابايي و جنوب كوه‌هاي البرز كه حدود1400هكتار است، اقدام كند. وي در ادامه تأكيد كرد: خوشبختانه از بركت فرمان مقام معظم رهبري در مدت 22روز پس از آغاز اجراي بازپيرايي، ساماندهي و آماده‌سازي، در روز طبيعت شاهد پذيرايي از حدود500 هزار نفر از شهروندان تهراني و مسافران بوديم.

به گفته وي بوستان جنگلي ياس 2134‌امين بوستان تهران است كه در حال حاضر بزرگ‌ترين بوستان جنگلي كشور نيز به شمار مي‌رود. مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضاي سبز شهرداري تهران تأكيد كرد: حدود 2000كارگر در مدت 22روز در بوستان فعاليت داشتند. هزار كارگر براي بهسازي، ساماندهي و كاشت فضاي سبز كار مي‌كردند.

هزار كارگر هم در زمينه عمراني و خدماتي فعاليت مي‌كردند. اين در حالي است كه بيش از 36كيلومتر راه در بوستان جنگلي ساخته شده است كه البته رينگ دور بوستان مسير آسفالته است اما بقيه مسيرها آسفالت نشده است تا كمترين آسيبي به محيط‌زيست وارد نشود. همچنين بيش از 14كيلومتر از مسيرهاي احداث شده در بوستان جنگلي ياس داراي روشنايي است. ساخت و نصب 30نمازخانه، 16زمين بازي كودكان، 80سرويس بهداشتي پرتابل، 112آلاچيق و 100كمپ نشيمن نيز از ديگر امكانات ايجادشده در بوستان جنگلي ياس است كه در روز طبيعت از سوي شهروندان مورد استفاده قرار گرفته‌است.

·         پيام شهردار تهران درباره هديه سال همدلي به مردم

شعار سال 94 سرلوحه كار شهرداري تهران است. اگر اين شعار را هر فردي با قلب خود درك كند، متوجه خواهد شد كه تحقق آن بيش از هر چيز نيازمند مهر، محبت، گذشت و همكاري است. شهرداري هم در خدمت همه مردم است و اميدواريم با مهر و محبت به توفيقات بيشتري دست پيدا كنيم. اين هديه بزرگ رهبري را در ابتداي سال همدلي تقديم مردم مي‌كنيم. بوستان جنگلي ياس سرمايه ملي است كه در اختيار عموم مردم قرار مي‌گيرد.

 منبع: روزنامه همشهری آنلاین مورخ 15/1/1394

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir