جستجو
Menu
image

عنوان: آغاز عملیات کاشت حدود 2000 درخت چنار در خیابان ولیعصر (عج)

تاریخ انتشار: 1393/10/20

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 616

خلاصه مطلب:

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران از آغاز عمليات کاشت حدود 2000 درخت چنار در خيابان وليعصر(عج) خبر داد.

علي محمد مختاري در گفت و گو با شهرنوشت، با اشاره به عمليات کاشت حدود 2000 درخت چنار در خيابان وليعصر(عج) گفت: عمليات بهسازي محيط کاشت درختان چنار موجود در خيابان وليعصر(عج) و آماده سازي گودال هاي کاشت درختان جديد حد فاصل تقاطع خيابان انقلاب تا تقاطع بزرگراه شهيد چمران توسط سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران در دست اجراست .
وي در خصوص آزادسازي محيط پيرامون طوقه درختان و سرند خاک سطحي اظهار داشت: ايجاد تشتک آبخوري براي درختان موجود و ايجاد گودال هاي کاشت به ابعاد 1 در 1.2 متر و عمق 1 متر و به فاصله 3 متر از يکديگر، جهت کاشت حدود 2000 اصله درخت حدودا 10ساله و جمع آوري نخاله ها بصورت همزمان در حال انجام بوده و زيرساخت هاي لازم به منظور راه اندازي سيستم آبياري قطره اي ايجاد شده است .
مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران درباره غرس يک هزار نهال به جاي 6 درخت قطع شده خيابان وليعصر(عج) در ابتداي فصل تابستان عنوان کرد: علت قطع درختان احتمال سقوط به دليل افزايش سن درختان بوده که با مجوز قطع شده است تا خطري براي شهروندان به همراه نداشته باشد. درواقع اين درختان خيابان وليعصر(عج) براي جلوگيري از سقوط احتمالي قطع شدند.
وي با اشاره به اينکه از ابتداي سال جاري در محدوده شهرداري منطقه 6 و خيابان وليعصر(عج) درختان بيشماري غرس شده تا روند توسعه فضاي سبز در آن محدوده ادامه داشته باشد، تصريح کرد: درخت‌هاي قطع شده از جمله درختان قديمي و کهنسال خيابان وليعصر(عج) بوده است. اين درختان به دليل سن بالا از داخل خالي شده بودند که احتمال سقوط آنها به دليل وزش باد شديد، طوفان يا بارش برف وجود داشت.
مختاري با بيان اينکه شهرداري تهران به منظور حفظ و نگهداري از درختان خيابان وليعصر (عج) کميته صيانت را از چند سال گذشته تشکيل داده است، گفت: چگونگي نگهداري، آبياري، دفع آفات و رسيدگي به اين درختان به طور متناوب از سوي کارشناسان انجام مي شود تا آسيبي به درختان اين خيابان نرسد.
وي با بيان اينکه شهرداري تهران نهضت درختکاري و توسعه فضاي سبز درون شهري را در سال‌هاي اخير با شتاب بيشتري دنبال کرده است، خاطر نشان کرد: تنها در سال گذشته 7 ميليون اصله نهال ميان شهروندان توزيع و در نقاط مختلف شهر کاشته شد تا کمکي به توسعه فضاي سبز درون شهري تهران باشد.
مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران در خصوص ضوابط اجرايي طرح تفصيلي شهر تهران و کاشت درخت در خيابان وليعصر(عج) بيان کرد: در مناطق يک ، 3 ، 6 و 11 که در محدوده خيابان وليعصر(عج) واقع شده اند، براي پلاک هاي ساختمان هاي جديد عقب نشيني به عمق 3 متر الزامي است تا از ريشه درختان خيابان وليعصر(عج) حفاظت شود.

کاشت میلیونها پیاز گل لاله در پایتخت
سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران از نیمه دوم آذر ماه امسال ،همانند سال های گذشته اقدام به کاشت میلیونها پیاز گل لاله و نرگس به تفکیک رنگ و سایزبندی در سطح بوستان هایی نظیر گفتگو ، بوستان مهندس علی محمد مختاری ، نیایش و . . . و فضاهای سبز مجاور بزرگراه ها و میادین اصلی شهر تهران نموده است . لاله های کاشته شده شامل بیش از 12 واریته بلند قد و کوتاه قد با گلهای درشت ،پرگلبرگ یا معمولی ،در طیفی از رنگهای قرمز ، سفید ، نارنجی ، بنفش ، لیمویی و واریته های دورنگ هستند که با طراحی های زیبا در سطح مناطق بیست و دوگانه کاشته شده و ظهور گلهای آنها زینت بخش سیمای شهر وپیام آور آغاز فصل بهار خواهد بود .کاشت پیازها توسط باغبانان زحمتکش فضای سبز و تحت نظارت کارشناسان زبده صورت گرفته تا با رعایت اصول صحیح کاشت گلهای پیازی و نگهداریهای پس از آن به بهترین نتیجه از نظر کیفیت وسرعت انجام کار و زیبایی منظر ایجاد شده دست یابیم.
منبع: پرتال داخلی شهرداری تهران مورخ 20/10/93

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir