جستجو
Menu
image

عنوان: کاشت بیش از ۳میلیون اصله نهال در نیمه دوم امسال

تاریخ انتشار: 1393/8/17

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 559

خلاصه مطلب: مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به طرح واکاری درختان خیابان ولیعصر (عج) از مدیریت رایانه‌ای پایش این درختان با استفاده از تکنولوژی‌های جدید خبر داد.

علی‌محمد مختاری گفت: هرساله براساس طرح نهضت درختكاری درشهر تهران، از اواسط تابستان نسبت به شناسایی نقاط و محل‌های مستعد برای كاشت و واكاری نهال اقدام و براساس نوع گونه غالب و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه نسبت به برآورد تعداد و نوع گونه‌های مورد نیاز و شرایط كاشت برنامه‌ریزی‌های لازم صورت می‌گیرد . او افزود: در سال‌جاری نیز این امر در دست اقدام بوده و كاشت بیش از 3 میلیون اصله نهال در شهر و منازل شهروندان تهرانی برای نیمه دوم سال‌جاری پیش‌بینی شده است.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز تهران با تاکید بر اجرای طرح واکاری درختان خیابان ولیعصر (عج) تصریح کرد: با توجه به اهمیت و قدمت درختان كه جزو سرمایه‌های ارزشمند طبیعی شهر تهران هستند، طرحی برای واكاری درختان خیابان مزبور از سوی سازمان پارك‌ها تهیه شده كه در فاز نخست آن، حدود 500 اصله درخت چنار 15 تا  20ساله با محیط بن بالا از اماكن و باغات خارج از شهر تهران به خیابان ولیعصر (عج) منتقل و با تمهیدات تخصصی ویژه غرس می‌شود. به گفته مختاری در این طرح، انتخاب درختان سالم و سازگار با اقلیم و شرایط محیطی شهر تهران از اولویت برخوردارند.

او با بیان اینكه گودال‌های بازكاشت با توجه به حجم ریشه درختان انتقالی حفر خواهد شد، بیان كرد: ترتیبی اتخاذ خواهد شد تا علاوه بر اصلاح خاك، بسترسازی مناسب و تغذیه خاك، اصلاح سیستم آبیاری با تواتر مناسب و ترجیحاً با استفاده از سیستم‌های تحت فشار قطره‌ای در دستور كار قرار گیرد و از ورود و تخلیه هرگونه فاضلاب خانگی، صنعتی، شیمیایی و بیمارستانی، ممانعت به عمل آید. ضمناً مدیریت رایانه‌ای پایش این درختان نیز با استفاده از تكنولوژی‌های جدید به اجرا درخواهد آمد. مختاری در ادامه عنوان كرد: علاوه بر این موارد، حفظ تمام درختان موجود در خیابان ولیعصر (عج) نیز با جدیت دنبال می‌شود و اقداماتی همچون مبارزه با آفات و امراض، كوددهی و تقویت درختان، اصلاح و ترمیم درختان آسیب‌دیده، ادامه خواهد یافت؛ ضمن اینكه ضوابط اجرای طرح تفصیلی در ارتباط با خیابان ولیعصر (عج) اخیراً از سوی معاونت محترم شهرسازی و معماری شهرداری تهران به مناطق 6، 3، یک و 11 ابلاغ شده است.

 منبع : روزنامه همشهری مورخ : 17/8/93

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir