جستجو
Menu
image

عنوان: افتتاح ششمین نمایشگاه گل های پاییزی در تهران 28 مهر ماه 1393

تاریخ انتشار: 1393/7/29

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 621

خلاصه مطلب: مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرتهران در مراسم افتتاح ششمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه و جشنواره گل های پاییزی از بهره برداری نمایشگاه دائمی گل وگیاه در جنوب شرق تهران در آینده ای نزدیک خبر داد .

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، علی محمد مختاری با بیان اینکه تاکنون 12نمایشگاه بین المللی در این خصوص برگزار شده است، اظهار کرد: از نظر تنوع گونه های گیاهی گام های موثری برداشته شده است .
وی با بیان اینکه حدود 450 تولیدکننده درخواست حضور در نمایشگاه را داشته اند اما به دلیل کمبود جا فقط توانستیم پذیرای 200 تولیدکننده باشیم، تصریح کرد: صنعت گل و گیاه بخش بزرگی از اشتغال را در بر می گیرد و باید در این خصوص برنامه های جامعی در دستور کار قرار گیرد.
مختاری بااعلام خبر بهره برداری از نمایشگاه دائمی گل و گیاه در جنوب شرق پایتخت گفت: به زودی این نمایشگاه برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان به صورت دائمی برپا خواهد شد .
مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبز شهر تهران اظهار کرد سرانه فضای سبز پایتخت به 15.5 مترمربع است که باید این میزان نیز افزایش پیداکند.

عبدالهی: هر یک هکتار گلخانه 25 شغل ایجاد می کند
مجتبی عبدالهی معاون محترم خدمات شهری شهرداری تهران هم در این مراسم با تاکید بر اینکه با برپایی نمایشگاه فصلی گل و گیاه می توانیم وضعیت فضای سبز شهر تهران را نیز ارتقا دهیم، افزود: در سال های گذشته تعامل بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است. موضوع فضای سبز بحث مهمی است و طبق نظر کارشناسان فضای سبز باعث می شود شهروندان به پیاده روی علاقمندتر شوند. از سوی دیگر نیز فضای خشن و نازیبای شهر را نیز از بین خواهدبرد و زیبایی بصری به ارمغان می آورد.
وی با اشاره به اینکه گل و گیاه در روح و جسم انسان اثرگذار است، خاطرنشان کرد: صنعت گل وگیاه در بحث گردشگری هم حائز اهمیت است.
عبدالهی با تاکید بر اینکه از 14 اقلیم شناخته شده در دنیا ، 12 اقلیم درکشور ما وجود دارد، اظهار کرد: ایران جزو 15 کشور تولیدکننده گل و اولین کشوری است که تنوع گل و گیاه درآن وجود دارد. این درحالی است که رتبه 17 در تولید گل و متاسفانه رتبه 107 در صادرات گل و گیاه را داریم .
وی با بیان اینکه هر یک هکتار گلخانه 25 شغل ایجاد می کند، خاطر نشان کرد: مصرف سرانه گل در کشور ما در طول یک سال ده شاخه و درکشور هلند بیش از 150 گل است .

معصومه آباد:گل خشونت شهر را ازبین می برد
معصومه آباد عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه گل خشونت شهر را از بین می برد، گفت: گل شهر را به لطافتی دعوت می کند که ضرورت خانواده است .
وی با بیان اینکه شایسته و ضروری است به اعضای خانه گل هدیه دهیمم، اظهارکرد: گل باعث می شود بسیاری از مسائل و مشکلات که در زندگی شهری وجود دارد، از بین برود.

حقانی :در طرح تفصیلی شهر تهران سرانه فضای سبزبه 48 هزار هکتارخواهد رسید
حقانی، عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه عالی ترین و بهترین تجلی قدرت الهی گل است، گفت: گل از دل خاک بیرون می آید و هیچ نقاشی نمی تواند این تجلی خدا را طراحی کند.
وی با بیان اینکه از سال 68 که وارد شهرداری تهران شدم تنها 13 نفر مسوول سازمان پارکها فضای سبز شهرداری تهران بودند اشاره کرد: این درحالی است که درسال 82 تعداد این افراد به 750 نفر در سازمان و900 نفر در شرکت های پیمانکاری رسید. این نشان دهنده این موضوع است که نیروهای متخصص به عنوان اصلی ترین عامل توسعه پایدار شهری محسوب می شوند .
حقانی درخصوص اینکه مجموعه مدیریت شهری فعالیت های زیادی را بعداز انقلاب اسلامی انجام داده است، اشاره کرد: قبل ازانقلاب تنها سه پارک جنگلی چیتگر، لویزان و سرخه حصار درتهران وجود داشت که حدود 4 هزار و 500 هکتار از فضای سبز تهران را به خود اختصاص می داد اما درحال حاضر این میزان به 36 هزار هکتار فضای سبز درحاشیه شهر تهران رسیده است که براساس طرح تفصیلی  فضای سبز بخش برون شهری به 48 هزار هکتارخواهد رسید .
این عضو شورای اسلامی شهر با بیان اینکه درشورا این انتظار راداریم که آنچه راکه می توانیم توسعه دهیم را توسعه داده و مابقی را حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: باغات شهر تهران و دامنه جنوبی البرز نعمت های الهی هستند که ازگذشته به ماسپرده شده اند و باید سالم و دست نخورده آنها را به آیندگان بسپاریم .


طلایی: نمایشگاه قبل روزانه 400 هزار بازدیدکننده داشت
مرتضی طلایی ،نایب رییس محترم شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هرکسی که درجامعه برای طبیعت و محیط زیست ارزش قائل است باید به او توجه شود، اشاره کرد: محیط زیست بزرگترین نعمت خداوند است.
وی با بیان اینکه درنمایشگاه گل و گیاه گذشته طی پنج روز دو میلیون نفر بازدید کننده از این نمایشگاه دیدن کردند،اظهارکرد: این امر نشان دهنده این است که شهروندان به گل و گیاه علاقه داشته و جامعه نیازمند توجه بیشتری در این زمینه است .
طلایی با بیان اینکه امروزه درصد بیماری های روحی و روانی نسبت به بیماری های جسمی بالاتر است، اضافه کرد: به همین منظور باید بودجه و ردیف مستقلی برای این مبحث در نظر گرفت .
وی با بیان اینکه درشورای شهر برای بام های سبز و دیوارهای سبز در شهر مصوبه ای درنظرگرفته شد، گفت: این بدان معنی نیست که انتظار داشته باشیم این طرح یک شبه انجام پذیرد.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ایجاد آکواریوم شهر تهران که قرار بود چندی پیش احداث شود، افزود: این آکواریوم قرار بود درسطح منطقه و خاورمیانه منحصربه فرد باشد و امیدواریم این طرح به زودی عملیاتی شود .
طلایی با پرداختن به نمایشگاه دائمی گل و گیاه که در جنوب شرق تهران مورد بهره برداری قرار می گیرد، اضافه کرد: از نظرمن باید چنین نمایشگاهی در چهار پهنه شهر تهران احداث شود .

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir