جستجو
Menu
image

عنوان: سرانه فضای سبز به 18 مترمربع می رسد/ حمایت از صنعت گل وگیاه به منظور ارزآوری

تاریخ انتشار: 1393/2/30

نمایش تعداد بازدیدکنندگان: 946

خلاصه مطلب:

 علی محمد مختاری در افتتاح دوازدهمین نمایشگاه گل و گیاه و تجیهزات پارکی و صنایع وابسته با اشاره به جایگاه ایران دربین کشورهای پرمصرف گل و گیاه گفت:

همسایگان جنوبی و شمالی کشور خریداران گل های ما هستند. البته بخشی از بازار گل دنیا در انحصار چندکشور قرار دارد که با برنامه ریزی ها شرایط ایران هم می تواند مناسب تر شود زیرا صنعت گل و گیاه با حمایت مسوولان می تواند به صنعتی فراگیر تبدیل شود.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه درآمدزایی و ارزآوری گل وگیاه در شکل پیشرفته آن برکسی پوشیده نیست، تصریح کرد: متاسفانه در صادرات گل پیشرفت خوبی نداشته ایم به طریقی که 40 تا 50 میلیون دلار صادرات گل در طول سال داریم که اگر این موضوع حمایت شود میتوانیم حضور به موقعی در بازارهای جهانی گل وگیاه داشته باشیم. همچنین در این بین می توان در زمینه بسته بندی و حمل ونقل هم فعالیت کنیم تا حضور پرقدرتی در بازار گل دنیا داشته باشیم .
وی با تاکید بر اینکه سرانه مصرف گل در ایران کمتراز 10 شاخه است که این خیلی پایین تر از سرانه 100 شاخه گل در دنیا است، گفت: در طول 5 روز از نمایشگاه گل و گیاه سال قبل بیش از 2میلیون نفر بازدیدکننده داشتیم که تعداد بازدیدکنندگان بعد از نمایشگاه کتاب تعداد حائز اهمیتی بود. رکود و عدم نوسازی این صنعت و همچنین کم توجهی به گل و گیاه مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا این صنعت رونق یابد.
مختاری با بیان اینکه در نمایشگاه امسال 132 تولیدکننده داخلی و 34 تولید کننده خارجی حضور دارند، افزود: همچنین در 5 روز برگزاری نمایشگاه کاروان گل در سطح شهر تهران در معرض دید شهروندان قرار خواهد گرفت .
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرتهران با بیان اینکه سرانه فضای سبز تهران 15.5 مترمربع است، تصریح کرد: درسال 84 سرانه فضای سبز 9 مترمربع بود اما در برنامه پنج ساله دوم در نظر داریم این میزان را به 18 متر افزایش دهیم. همچنین ایستادگی هوا و مشکل ریزگردها از موضوعاتی است که مهم هستند. درنظر داریم با گونه های بومی شهر تهران و توزیع عادلانه فضای سبز، سرانه فضای سبز را افزایش دهیم . توزیع عادلانه فضای سبز درشهرتهران باید در دستور کار قرارگیرد به طوری که این موضوع در مناطق7،11 و 17 که سرانه فضای سبز پایینی دارند در حال انجام است تا سرانه فضای سبز این مناطق نیز به حداقل برسد .
وی با تاکید بر اینکه براساس استاندارد بین المللی سرانه فضای سبز شهر تهران باید به 20 تا 25 مترمربع افزایش یابد، اشاره کرد: تا سال 83، یک هزار و 230 بوستان در شهر تهران داشتیم اما در حال حاضر تعداد بوستان های پایتخت 2 هزارو 65 بوستان رسیده است .
 

منبع : پرتال شهرداری تهران مورخ 29/2/93

براي اشتراک (subscribe) شما بايد يک کاربر ثبت شده باشيد. Skip Navigation Links.

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir