جستجو
Menu
معرفی تارنما


 
به نام خداوند بخشنده مهربان

معرفی ساب پرتال سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران


تاریخچه

سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران در راستای سیاست های شهرداری تهران به منظور یکپارچه سازی داده ها و گسترش خدمات الکترونیک و ارائه خدمت رسانی مطلوب به شهروندان از طریق فضای مجازی ، با کمک ها و پشتیبانی های فنی ارزشمند سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ، ساب پرتالهای سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران و نمایشگاه بین المللی گل و گیاه را در سال 1386 راه اندازی نمود.

محتوا

به لحاظ تخصصی بودن حوزه فعالیت ها و ماهیت خدمات سازمان بوستانها و فضای سبز تهران، این سایت شالوده تخصصی داشته و بیش از 70 در صد مطالب سایت مرتبط با  فضای سبز (Landscape )، باغبانی، گل و گیاه و آموزش های مرتبط می باشد و همواره کتب، دستورالعمل ها ، مقالات و دستاورد های پژوهشی منتشره سازمان به محض تولید، در این سایت معرفی و در صورت امکان به طور مستقیم در اختیار مخاطبین قرار می گیرند. چنان که بخش ویژه کتاب های الکترونیک که به تازگی در سایت ایجاد شده است، پاسخی به درخواست مخاطبین محترم جهت دسترسی به فایل کتاب های تخصصی سازمان است که تجدید چاپ نمی شوند.

با توجه به فراوانی بوستان های شهر تهران ( بیش از 2000 قطعه در ابعاد شهری، منطقه ای و محلی )، تنها بوستان های شاخص با مساحت بالاتر از 10000 متر مربع در سایت معرفی و در نقشه اینترنتی تهران جانمایی شده اند.

بخش ویژه ارتباط با مدیر عامل پنجره ایست که همواره به روی بازدید کنندگان، که بیشتر از علاقمندان فضای سبز و دانشجویان و محققان می باشند، باز است و همواره نظرات و پیشنهادات آنان مورد مطالعه ، بررسی و اقدام قرار می گیرد و در موارد لازم پاسخ گویی انجام می شود.  

ایجاد بخش FAQ  یا پرسش های رایج باغبانی در سایت اقدامی است در جهت رفع مشکلات عمومی و روزمره شهروندان در حفظ فضاهای سبز شخصی و منازل خود و سعی بر آن است که در آینده بر دامنه اطلاعات این بخش افزوده شود.

ایجاد بخش فرهنگ و معارف، و ترجمه آیات مقدس قرآن کریم در جهت افزایش بار معنوی و غنای فرهنگی سایت صورت گرفته است و بر اساس پیام های دریافت شده از شهروندان محترم،  این بخش از علاقه مندان بیشماری برخوردار بوده که ما را در تداوم این مسیر دلگرم می سازد .

کودکان و نوجوانان که آینده سازان این مرز و بوم هستند،  و آتیه شهرمان به ویژه فضاهای سبز،  بوستان ها و طبیعت زیبای تهران همچون امانتی به دستان آنان سپرده خواهد شد از اعضاء بسیار مهم و جدایی ناپذیر سایت سازمان بوستانها و فضای سبز تهران می باشند، و بنابراین ایجاد انگیزه، علاقه و احساس مسئولیت نسبت به حفظ محیط زیست در این طیف سنی، رسالتی مهم برای دست اندر کاران سایت محسوب می شود.

با توجه به احداث چندین بوستان ویژه بانوان در نقاط مختلف شهر و ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی خاص بانوان در این محل ها، سعی شده است بوستان های ویژه بانوان به طور مجزا و در یک پیوند جداگانه به طور کامل معرفی شوند.

مشخصات فنی

پرتال سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران بر پایه پرتال Dot Net Nuke   پیاده سازی شده است و ماژول های مورد استفاده در این پرتال شامل موارد زیر می باشد:


UMG-PhotoCalendar  Lists  DNNArticleTabbedContent           DNNArticle 
UMG-PurchasedItems  Live Tabs  DNNArticleTagCloud  DNNArticle - Article View 
UMG-Rate  Monasebat-e-Rooz  DNNUserArticles  DNNArticle - CategoryTree 
UMG-Response  NavXp  Documents  DNNArticleArchive 
UMG-Search  Newsletters  FAQs  DNNArticleAwesomeSlider 
UMG-ShoppingCart  Survey  Feed Explorer  DNNArticleList 
UMG-TagList  Ultra Media Gallery  Feedback  DNNArticleSearch 
آب و هوا  UMG-FreeContentList  HTML   DNNArticleSlider 
  اوقات شرعی  UMG-Map  Links  DNNArticleSubscribe  


همچنین تکنولوژی های مورد استفاده در طراحی رابط کاربری این پرتال به شرح زیر است:

-         Web 2

-         JQUERY

-         Adobe Flash

-         CSS

-         HTML

-         Javascript

 

سوابق

پرتال های شهرداری تهران در جشنواره های سالانه وب گاه ها مورد ارزیابی قرار می گیرند که در این میان پرتال نمایشگاه بین المللی گل و گیاه در سال 1388 در (دومین جشنواره وب گاه ها) در بخش طراحی رتبه اول را به دست آورد. پرتال سازمان بوستانها و فضای سبز تهران در سال 1389 (سومین جشنواره ساب پرتالهای شهرداری تهران) دومین رتبه را در معیار طراحی کسب نمود و در سال 1390 (چهارمین جشنواره ساب پرتالها) حائز رتبه سوم در جامعیت محتوا ، در سال 1391 (پنجمین جشنواره ساب پرتالها) موفق به کسب رتبه اول در بخش تعامل ، در سال 1392 ( ششمین دوره جشنواره ) موفق به کسب رتبه دوم قابل تقدیر در موضوع تعامل، در سال 1393 ( هفتمین دوره جشنواره ساب پرتالها) حایز رتبه سوم در بخش فناوری و در سال 1394 (هشتمین دوره جشنواره ساب پرتالها) پرتال نمایشگاه بین المللی گل و گیاه  موفق به کسب رتبه دوم قابل تقدیر در معیار طراحی و پرتال سازمان بوستانها و فضای سبز حائز رتبه دوم قابل تقدیر در معیار برترین های شیب رشد گردید. 

 
 

 

 

 

تشکر

در اینجا از کارشناسان محترم شرکت" رایانه شهر" که ما را در رسیدن به اهداف عالی اطلاع رسانی به شهروندان محترم و مخاطبین سایت مساعدت می کنند سپاسگزاری می گردد.

بیست و هفتم خرداد ماه هزار و سیصد و نود و چهار     

نظرات شما

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، شماره 32
 کد پستی: 1513845411
تلفن: 88735071  - 88735074  
نمابر: 88735070
صندوق پستی:  4658 - 15148
نشانی پست الکترونیک:
 info.parks@tehran.ir